Jak umyć motocykl od A-Z

Czy potrafisz profesjonalnie umyć motocykl w sposób, który sprawi, że będzie on wyglądał dobrze nawet po umyciu? Mamy sprawdzone sposoby, dzięki którym mycie silnika i innych części motocykla stanie się proste.

Motocykl możesz umyć za pomocą myjki ciśnieniowej.

Wiele osób uważa, że mycie motocykla przy użyciu myjki ciśnieniowej do jego czyszczenia jest najpoważniejszym przestępstwem w utrzymaniu maszyny jest. Mogą mieć rację. Motocykle mogą zostać uszkodzone przez myjkę ciśnieniową, w tym ich wahacze, łożyska kół i wahacze. Delikatne uszczelki powyższych elementów mogą zostać uszkodzone przez wodę. Zalecamy, aby do mycia motocykla używać myjki ciśnieniowej. Może to spowodować uszkodzenie całej instalacji elektrycznej.

Mycie motocykla w myjni, która nie jest zbyt szorstka

Zarówno myjka ciśnieniowa, jak i myjnia bezdotykowa mogą być niebezpieczne. Umyj swój motocykl w myjni bezdotykowej. Pamiętaj o ostrożnej obsłudze myjki i stosowaniu odpowiednich produktów. Trudno jest zweryfikować środki chemiczne stosowane w myjniach samochodowych. Zalecamy, abyś podczas mycia motocykla w myjni bezdotykowej wziął pod uwagę opinie innych użytkowników. Zalecamy, aby myć motocykl na myjni bezdotykowej na zimnym silniku. W takim przypadku najlepiej nie kierować strumienia wody na rozgrzane elementy. Unikaj słońca, ponieważ może ono powodować smugi i pogarszać sytuację.

Mycie motocykla na myjni krok po kroku

Myjnia, która nie jest bezdotykowa, wymaga fachowej wiedzy. Aby myjnia była skuteczna, należy postępować chronologicznie według kroków.

  1. Mycie motocykla możesz rozpocząć od dokładnego opłukania go ciepłą wodą. W ten sposób usuniesz brud i kurz. Jeśli motocykl jest pokryty piaskiem, woda pod ciśnieniem może porysować lakier. W takim przypadku radzimy przejść do następnego kroku.
  2. Wybierz w menu maszyny opcję detergentu, np. mikroproszek, i dokładnie umyj motocykl, zwracając szczególną uwagę na najbardziej zabrudzone części.
  3. Pozwól detergentowi pozostać na kilka minut, aby rozpuścić brud.
  4. Spłucz powierzchnię wodą zdemineralizowaną. Pomyłka na tym etapie może spowodować powstawanie smug.
  5. Wyjmij motocykl z myjni i pozwól mu ocieknąć. Możesz też użyć ściereczki z mikrofibry, aby usunąć wszelkie płyny.

Nie musisz myć swojego samochodu w myjni samochodowej. Zamiast tego możesz użyć profesjonalnych produktów, takich jak środek do czyszczenia technicznego. Pomaga on utrzymać karoserię w dobrym stanie i ma odświeżający zapach. Produkt należy nanieść na motocykl i pozostawić do wyschnięcia. Spłucz motocykl wodą i odciśnij. Niezależnie od wybranej metody, możesz odjechać i cieszyć się rezultatami.

Czyszczenie motocykla na sucho

Mycie motocykla na sucho przy użyciu specjalnych preparatów może być świetnym sposobem na dokończenie konserwacji. Produkty te można nabyć w autoryzowanym sklepie Cleantech. Są one szybkie i łatwe w użyciu. Choć mycie motocykla preparatami nie jest tak dokładne jak czyszczenie środkami o większym kalibrze, to może być świetnym uzupełnieniem czyszczenia i zapewnić lepszą konserwację. Cover Quick Coat może być użyty do przedłużenia żywotności czyszczenia, przywrócenia oryginalnego połysku części i nadania lakierowi wysokiego połysku. Rozpyl Cover Quick Coat na swój motocykl i rozprowadź go za pomocą mikrofibry. Pozostaw motocykl do wyschnięcia na sześć godzin. Teraz możesz wyczyścić swój motocykl na sucho.

Jak umyć silnik motocykla?

Wiele osób chce wiedzieć, jak umyć silnik motocykla. Zanim zastosujesz jakikolwiek preparat lub umyjesz silnik wodą, pozwól mu ostygnąć. Najlepiej jest używać produktów przeznaczonych specjalnie do konserwacji silnika. Polecamy preparaty z aktywną pianą, które chronią lakier i metal warstwą antykorozyjną. Doskonałym wyborem jest wielozadaniowa chemia samochodowa APC. Potrafi ona usunąć zabrudzenia ze wszystkich elementów zewnętrznych. Specyficzny środek jest bardzo wydajny i ma wysoką skuteczność. Zachowaj ostrożność podczas mycia ciśnieniowego silnika motocykla. Zalecamy użycie gąbki lub starej szczotki, aby dostać się do trudno dostępnych miejsc, takich jak żeberka silnika. Czyszczenie motocykla będzie łatwiejsze, jeśli będziesz miał odpowiednie akcesoria do detailingu. Mycie motocykla powinno odbywać się w sekcjach.

 

Autor