Jak pomalować zaciski hamulcowe

Możesz zmienić wygląd swojego samochodu poprzez pomalowanie zacisków hamulcowych. Dbałość o szczegóły może sprawić, że Twój samochód będzie się wyróżniał i zmieni jego postrzeganie. Możesz poprawić wygląd swojej felgi, malując zaciski hamulcowe, niezależnie od tego, czy szukasz czerwonych zacisków hamulcowych czy zielonych zacisków hamulcowych. Ten tutorial pomoże Ci pomalować zaciski hamulcowe. Pokażemy Ci na co zwracać uwagę w każdym kroku.

Jaki rodzaj lakieru do zacisków hamulcowych wybrać?

Wybierając preparat do malowania zacisków hamulcowych, warto zwrócić uwagę na odporność na warunki atmosferyczne. Układ hamulcowy to najbardziej newralgiczny element samochodu. To właśnie od niego zależy życie pasażerów. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na układ hamulcowy i wybrać lakier hamulcowy, który wytrzyma wysokie, umiarkowane i niskie temperatury. Tarcie między tarczami powoduje, że na powłoce zacisków gromadzi się brud i pył hamulcowy. Farby niskiej jakości mogą powodować uszkodzenia, nawet jeśli na początku wyglądają świetnie. Malowanie zacisków powinno odbywać się tylko przy użyciu wysokiej jakości lakierów, na których nie warto oszczędzać. Do malowania zacisków hamulcowych można użyć farby za pomocą pędzla. Istnieje wiele kolorów do wyboru, tak że każdy może znaleźć odpowiedni. Można wybierać spośród czerwonych zacisków hamulcowych lub zielonych zacisków hamulcowych. A może czarne lub pomarańczowe. Możesz dopasować kolor do swoich upodobań.

Jak się maluje tarcze hamulcowe?

Do przygotowania powierzchni i pomalowania zacisku hamulcowego potrzebna jest wiedza i sprzęt. Większość produktów dostępnych zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych można nakładać na zamontowany lub wyjęty zacisk. Zalecamy zdjęcie zacisku, aby zapewnić jego trwałość. Pozwala to na precyzyjne malowanie i łatwiejszy dostęp do trudno dostępnych miejsc. Możemy również zdjąć zacisk i zaoszczędzić sobie wysiłku związanego z tapicerowaniem i oklejaniem nadkola folią. Malowanie zacisków hamulcowych odbywa się w określonej kolejności.

  1. Instrukcja krok po kroku jak malować zaciski hamulcowe
  2. Malowanie zacisków hamulcowych rozpoczyna się od demontażu. Wszystkie koła muszą być zdjęte.
  3. Zdjąć tarczę i klocki z zacisku.
  4. Przeszlifuj powierzchnię papierem ściernym (ziarnistość: 240 do 360).
  5. Do czyszczenia powierzchni należy użyć specjalnego preparatu.
  6. Klocki są gotowe do malowania. Nakładamy na klocki farbę w sprayu lub farbę w puszce.
  7. Po wyschnięciu przez 10 minut nakładamy kolejną warstwę.

Zaciski hamulcowe, które są prawidłowo konserwowane, będą mniej podatne na korozję i uszkodzenia, które mogą osłabić ich powłokę i negatywnie wpłynąć na właściwości jezdne. Zalecamy sprawdzanie zacisków pod kątem śladów rdzy.

Lakierowanie bębnów hamulcowych

Przed lakierowaniem bębnów hamulcowych należy zmierzyć ich średnicę. Pomiar ten musi być mniejszy niż maksymalny zalecany przez producenta rozmiar. Malowanie bębnów hamulcowych może być wykonane przez usuwanie rdzy. Jest to spowodowane tym, że są one większe niż renowacji zacisków. Użyj wiertarki i szczotki drucianej, aby usunąć korozję z bębnów. Podobnie jak w przypadku zacisków zalecamy zastosowanie preparatu odtłuszczającego i dokładne przygotowanie powierzchni przed malowaniem. Po usunięciu wszystkich zabrudzeń, na bębny hamulcowe należy nałożyć podkład. Pozwoli to na lepsze pokrycie farbą i uzyskanie gładkiej, bogatej powierzchni. Po wyschnięciu podkładu można przystąpić do malowania. Trzy warstwy podkładu z odstępami suszenia co najmniej 30 minut są zazwyczaj wystarczające. Jednak to wszystko zależy od wydajności farby. Po wyschnięciu farby, można malować bębny hamulcowe.

Malowanie zacisków hamulcowych - cena

Wiemy już, jak malować tarcze hamulcowe. Pytanie tylko, ile to kosztuje? Cena malowania zacisków hamulcowych zależy od elementów, które są malowane. Można również zlecić tę pracę lakierniom w cenie 50 - 70 zł za zacisk. Jeśli chcą Państwo sami wykonać tę pracę, jedynym kosztem jest zakup farby do zacisków hamulcowych, która została przetestowana na wysokie temperatury. Kosztuje ona około 100 zł, a pokrywa cały zestaw. Choć farby są często tańsze, to ich jakość bywa kwestionowana przez niektórych producentów. Cena farby jest głównym czynnikiem przy malowaniu zacisków hamulcowych. Farba w sprayu jest naszym ulubionym wyborem. Za jej pomocą można zmienić kolor metaliczny na czerwony lub niebieski.

 

Autor