Co to jest DEIRONIZACJA lakieru?
Ciekawi mnie dlaczego się utrzymują. Tego typu zanieczyszczenia osadzają się na powierzchniach naszych samochodów, mimo że wydają się być nieskazitelnie czyste. Zdarza się, że nierówności ukryte są pod lakierem.
Nie boimy się brudu, ale też nie boimy się go. Jest przecież wiele sposobów i gotowych rozwiązań. Nie zmienia to faktu, że osadu z klocków hamulcowych i lotnej rdzy nie da się uniknąć. Dlatego warto zaopatrzyć się w pewien patent. Nazywa się on odżelazianie lakieru. Jest to proces, który zazwyczaj wykonuje się na całym samochodzie, ale można go również przeprowadzić na felgach. Nie jest to trudne! Każdy powinien sobie z tym poradzić!
DEIRONIZACJA LAKIERU - różne metody, różne efekty
Istnieje wiele metod na odżelazianie lakieru. Należą do nich chemiczne wytrawianie, czyszczenie mechaniczne oraz kompleksowanie. Musimy być świadomi potencjalnych niedogodności, jakie może spowodować zarówno czyszczenie, jak i wytrawianie. Procesy te mogą mieć niepożądane efekty uboczne, takie jak erozja i ścieranie. My skupiamy się na nieinwazyjnych technikach, takich jak kompleksowanie, które pozwala rozwiązać problem nagromadzonych zanieczyszczeń metalowych za pomocą jednej specyfikacji. Preparaty te są całkowicie bezpieczne. Ich działanie polega na powolnym rozpuszczaniu pilników żelaznych, co powoduje ich oddzielanie się od powierzchni samochodu.
DEIRONIZACJA - dlaczego jest ważna?
Nie jesteś pewien czy Twój pojazd wymaga odżelaziania? Być może wydaje Ci się, że to jeszcze nie problem, bo na karoserii nie ma widocznych zanieczyszczeń. Nic bardziej mylnego! O tym, jak to jest, można się przekonać, czując to na własnej skórze. Mówiąc prościej, mamy na myśli kontakt dłoni z powierzchnią samochodu. Jeśli wyczujesz jakieś nierówności na powierzchni samochodu lub dotkniesz ich dłonią, czas na deironizację. Każdy entuzjasta motoryzacji powinien mieć jeden cel: utrzymać gładką powierzchnię lakieru. Nie są to tylko względy estetyczne. Gładkość karoserii pozwala na uzyskanie większego połysku, hydrofobowości i śliskości. Odtłuszczanie lakieru to często pierwszy krok w pielęgnacji samochodu. Czy myślisz o woskowaniu, a może o korekcie lakieru? Nie ma mowy o woskowaniu czy korekcie lakieru bez wcześniejszego odżelaziania!
EFEKT KRWAWIENIA: Niesamowite zastosowanie deironizerów.
Zakładamy, że zdecydowałeś się na deironizację lakieru swojego samochodu. To jest świetna decyzja! Aby uniknąć gromadzenia się brudu, zalecamy, aby robić to maksymalnie raz w roku.
Jedyne co może Cię powstrzymać przed wykonaniem tego zabiegu, to odpowiedni specyfik. Red DeWheel to krwisty produkt, który oferujemy w swojej własnej formie. Usuwa on wszelkie zabrudzenia z powierzchni i całej karoserii samochodu. Często nazywany jest preparatem z charakterem, ponieważ powoduje natychmiastowy efekt krwawienia. Choć może to brzmieć ekstremalnie, to właśnie to potrafią wszystkie odżelaziacze czy deironizatory. Produkty te mają żelową konsystencję, która pozwala im dłużej pozostać na powierzchni samochodu. Dzięki temu jesteśmy w stanie usunąć nawet najbardziej uporczywy i zapieczony pył z klocków hamulcowych, lakieru, czy lotnej rdzy. Produkt ten jest bezpieczny dla lakieru i każdego rodzaju felg (np. lakierowanych, chromowanych, polerowanych). Konsystencja Red DeWheel jest nieco inna, pół-żelowa. Jest ona bowiem przeznaczona dla osób, które po raz pierwszy przymierzają się do odżelaziania lakieru i chcą mieć większą kontrolę nad sposobem rozprowadzania preparatu na karoserii samochodu. W tym przypadku zalecana byłaby nieco płynniejsza wersja deironizatora. Red DeWheel jest przeznaczony do pracy na felgach samochodu, jak również na powierzchni samochodu. Niektóre odżelaziacze i deironizery nie mogą spełniać obu funkcji. Dlatego należy być ostrożnym przy wyborze produktu. Jeśli jest on używany do felg, powinien mieć konsystencję żelu. Jeśli jest używany do karoserii, powinien mieć więcej płynu.
ETAPY DEIRONIZACJI krok po kroku
- KROK 1 Prawidłowe mycie - to bardzo ważny krok, którego nie możesz pominąć! Ułatwi to dotarcie do faktycznych zanieczyszczeń na powierzchni Twojego lakieru. Ten etap pozwoli Ci przygotować odżelaziacz i rękawice. Zaczynamy!
- KROK 2. Rozpyl preparat bezpośrednio na zabrudzoną powierzchnię i pokryj ją w całości. Pamiętaj, by nie rozpylać preparatu na jakiekolwiek nagrzane elementy samochodu (felgi albo lakier) i robić to na suchej powierzchni.
- KROK 3. Wykonanie pracy w warunkach garażowych przy chłodnym lakierze lub metalowej feldze może zająć do 20 minut.
- KROK 4. Po zakończeniu mycia warto umyć samochód szamponem. Zapewni to, że na powierzchni samochodu nie pozostaną resztki produktu.
- KROK 5. Brawo - skończyłeś! Skończył się ślad po metalicznych zanieczyszczeniach.
EFEKT DEIRONIZACJI LAKIERU - sztandarowa zasada.
Pielęgnacja samochodu jest niepełna bez odżelaziania lakieru. Jest to czynność obowiązkowa, której nie można pominąć. Lakier w końcu się złuszczy, a felgi będą tego potrzebowały. Jest to również łatwe i proste, bez względu na to, jak zaawansowany jesteś lub jak nowy jesteś. Jedyna zasada, którą powinieneś znać przed rozpoczęciem tego procesu jest jedna. Zastosuj produkt tylko w bezpośrednim świetle słonecznym, na gorących powierzchniach, i nie pozwól mu wyschnąć. Powodzenia!