Mycie detailingowe - najważniejsze informacje

Choć detailing jest usługą znaną na arenie międzynarodowej od jakiegoś czasu, wciąż budzi wiele emocji. Polscy klienci wciąż kojarzą detailing z usługami premium. Mycie detailingowe wydaje się dla niektórych zbyt drogie, niepotrzebne lub zbędne. Czy tak jest w istocie? Nie jest ważne, aby porównywać jakość z poniesionymi kosztami.

Detailing w myjni samochodowej nie ma swojej standardowej ceny rynkowej. Podobnie jest z innymi pozycjami w naszej ofercie detailerów. Cena usług detailingowych jest ustalana przez klienta. Zależy ona od wielkości pojazdu i zakresu wykonywanych usług. Nawet w promieniu kilkuset kilometrów stawki za usługi detailingowe mogą się znacznie różnić, nawet jeśli chodzi o pozycje obowiązkowe, takie jak mycie detailingowe. Potencjalni klienci często sceptycznie podchodzą do korzystania z danej usługi na podstawie ceny oferowanej przez firmę, nie mając żadnych dowodów na jej jakość. Czasami nie wystarczy, aby klienci wskazywali minimalne wartości poprzez studia autodetailingu. Detailerzy zobowiązani są nie tylko do profesjonalnego wykonania usługi, ale również do informowania usługobiorcy o szczegółach swoich usług w sposób na tyle rzetelny, aby uniknąć nieprawdziwych opinii. Na przykład pobierania zbyt wysokich opłat za efekty, które są zbliżone do myjni samochodowych. Jaki jest koszt detailingowej myjni samochodowej? A jakie są koszty związane ze specyfiką tego biznesu?

Z czym wiąże się mycie detailingowe?

Detailingowe mycie samochodów to usługa kompleksowa. Zakres usługi wyraźnie wskazuje na jej złożoność i specyfikę. Detailing wiąże się z kompleksową pielęgnacją samochodu. Wymaga połączenia usług, które wykonywane są profesjonalnie. Profesjonalizm to nie tylko bycie fachowcem, ale również posiadanie szeregu porządnych kosmetyków, które w połączeniu z jego umiejętnościami pozwalają osiągnąć niesamowite efekty w wyglądzie samochodu, graniczące z wrażeniem, że został on odnowiony/odrestaurowany. Pedanteria w pielęgnacji samochodu jest więc synonimem tej branży. Jego kompleksowe czyszczenie i zabezpieczenie to podstawa. Każde studio musi uwzględnić mycie samochodu jako obowiązkowy element swoich usług. Usługa ta jest tak niezbędna, że nie sposób wykonywać innej pielęgnacji samochodu.

Detailing wiąże się z wieloma innymi wymaganiami. O ile profesjonalna i droga chemia to jedno. Ważne jest używanie profesjonalnego sprzętu (np. maszyn parowych, promienników IR, gąbek, mikrofibry), oraz maszyn polerskich. Detailing to precyzyjny proces, który wymaga dokładności i braku tolerancji na błędy. Samochód musi być utrzymany w dobrym stanie, nawet przy pielęgnacji najważniejszych elementów. Klienci oczekują wyraźnych efektów estetycznych nawet od tak podstawowych usług jak detailing samochodów. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Drugim oczekiwaniem jest przystępność cenowa. Trudno jest ujednolicić usługi detailingowe w łatwo zrozumiałym cenniku. Zależą one bowiem od wielu czynników, m.in. wielkości pojazdu, jego stanu, oczekiwań co do efektu, rodzaju i trudności usługi, a także ogólnego stanu pojazdu. Najlepiej jest podać minimalne przedziały cenowe i indywidualną wycenę całego przedsięwzięcia jako punkt wyjścia. W zależności od marki i modelu samochodu możliwe jest wyjątkowo staranne wykonanie detailingu w myjni samochodowej. Usunięcie najmniejszych zabrudzeń może wymagać użycia wielu profesjonalnych środków chemicznych i poświęcenia dużej ilości czasu przez profesjonalistę. To właśnie drobne szczegóły mają największe znaczenie. Istotą usługi jest również profesjonalny kurs. Warto również zainwestować w jakość usługi, ponieważ korzysta się z wiedzy i doświadczenia detailera. Jakość zależy również od czynników zewnętrznych, takich jak czystość studia, dobre oświetlenie, czy kontrola temperatury. Należy pamiętać, że detailing można podzielić na usługi, które są trudne do wykonania przez amatorów oraz takie, które mogą być wykonane bardzo dobrze przez profesjonalistów, którzy używają odpowiednich narzędzi i środków. Przykładem może być tutaj detailing samochodu. Ważne jest, aby wybierać profesjonalne preparaty, które nie są tanimi i nieskutecznymi zamiennikami drogiej, profesjonalnej i dobrej chemii. Używamy bezpiecznych produktów, które są zarówno bezpieczne dla samochodu, jak i dla środowiska. W czyszczeniu car detailingowym liczy się przede wszystkim jakość chemii. Ma ona wpływ na efekt końcowy i przebieg prac. Odpowiednie preparaty skracają czas potrzebny na umycie samochodu. Sprawiają również, że proces ten jest łatwiejszy i bardziej opłacalny.

Detailing cena - myjni samochodowej

Koszt detailingu samochodowego znajduje się w ekonomicznych wersjach pakietów usług oferowanych przez studia detailingowe. Jest to fundament, bez którego nie można rozpocząć żadnego innego etapu prac. Mycie detailingowe może składać się z wielu etapów. Mycie bezdotykowe, mycie ręczne 2 wiadrami (spłukiwanie i piana), mycie silnika od góry na prowadnicach 30cm w górę, mycie do dołu, wycieranie, pranie i suszenie tapicerki, pranie i suszenie podsufitki, podłogi i bagażnika, mycie i odkurzanie wnętrza, sprzątanie wnętrza, odkurzanie plastików wewnątrz, mycie i szorowanie plastików zewnętrznych i opon, mycie i czyszczenie parapetów oraz szorowanie antystatyczne plastików wewnętrznych.

Wystarczą dwa wiadra wody, aby powiedzieć: ....

Ceny czyszczenia detailingowego ustalane są indywidualnie i pakietowo. Często spotykamy się z ceną detailingu zewnętrznego (150/200 pln) i detailingu wewnętrznego (300/400 pln).

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny za mycie detailingowe na terenie Warszawy. Przypominamy jednak, że ceny zależą nie tylko od lokalizacji, ale również od oczekiwań klienta.

  • Mycie detailingowe - podstawowe - Warszawa, 1-2 godziny, 60,00 - 1200,00 zł. Małe auto - 250 zł / Średnie auto - 300 zł / Duże auto - 350 zł.
  • Myjnia detailingowa - dekontaminacja lakieru i mycie zewnętrzne, felgi umyte, docieranie karoserii + ubytki, nabłyszczanie opon, woskowanie (Quick Detailer) - Warszawa - cena zróżnicowana w zależności od wielkości pojazdu - od 149 do 299 zł.
  • Zestaw detailingowy - mycie detailingowe + czyszczenie wnętrza - Warszawa - cena od 289 zł do 549 zł

Przypominamy, że wycena jest uzależniona od indywidualnego podejścia klienta. Stosunek jakości i ceny decyduje o zasadności świadczonych usług. Skuteczne czyszczenie detailingowe możesz również wykonać samodzielnie, pod warunkiem, że spełnisz podstawowe wymagania. Musisz być precyzyjny w podejściu do czyszczenia, doborze detergentów i preparatów oraz sposobie wykonania. Nie wierzymy w półśrodki. Korzystamy tylko z wiarygodnych źródeł informacji. Powodzenia!

 

Autor