Jak poprawnie polerować i woskować samochód?

Chociaż jakość lakierów samochodowych jest coraz lepsza, nadal ważne jest, aby chronić cienką wierzchnią warstwę lakieru przed utlenianiem i innymi czynnikami środowiskowymi. Ważne jest, aby wiedzieć, jak woskować i jak polerować samochód prawidłowo. Regularne woskowanie chroni samochód przed słońcem, deszczem, zanieczyszczeniami drogowymi, asfaltem, ptasimi odchodami i innymi uszkodzeniami, dzięki czemu samochód dłużej się błyszczy.

Jeśli nie ma perlenia się wody, to znaczy, że nadszedł czas na woskowanie samochodu. Samochód powinien być woskowany co najmniej dwa razy w roku, aby chronić go przed wszelkimi uszkodzeniami. Woskowanie wygładza powierzchnię samochodu i ułatwia jego mycie.

Jak polerować samochód dla uzyskania najlepszego efektu?

Pierwszą radą ekspertów dotyczącą woskowania samochodu jest dokładne umycie i wypolerowanie go przed woskowaniem. Aby woskowanie było skuteczne i efektywne, musisz usunąć brud i nierówności. Odwiedź naszą stronę z poradami ekspertów dotyczącymi mycia samochodu, aby uzyskać więcej informacji na temat najlepszych urządzeń i rozwiązań do mycia samochodu.

Polerowanie samochodu

Pamiętaj, że środki polerujące mogą usuwać zanieczyszczenia z powierzchni lakierowanych. Środki te należy stosować ostrożnie, ponieważ zbyt duży nacisk może spowodować uszkodzenie lakieru bezbarwnego. Używaj środka polerującego w taki sam sposób jak wosku, ale nie stosuj zbyt dużego nacisku. Materiały ścierne zawarte w środkach polerskich mogą spowodować uszkodzenia.

Rodzaje wosków samochodowych

Do woskowania samochodu najlepiej użyć wosku, który nie klei się i jest bezpieczny dla bezbarwnego lakieru.

  • Woski House of Wax są preferowane przez wielu entuzjastów motoryzacji, ponieważ są to najczystsze i najtwardsze woski naturalne. Zapewniają one głębokie wykończenie o wysokim połysku.
  • Chociaż nakładanie wosków w postaci pasty może być trudne, zapewniają one doskonałą ochronę i trwają długo. Do nakładania wosków w formie pasty można użyć ręcznika frotte.
  • Dobrym wyborem mogą być również woski syntetyczne. Są one łatwe do nałożenia i długo się utrzymują.

Bez względu na to, jakiego środka użyjesz, upewnij się, że nakładasz go w cieniu. Zbyt gorące pasty i woski mogą zbyt szybko wysychać, jeśli samochód jest zbyt gorący. Sprawdź ofertę wosków House o Wax na stronie sklepu https://sklep.motogo.pl/house-of-wax.

Polerowanie samochodu

Porady dotyczące woskowania samochodu

Do woskowania samochodu najlepsza jest cienka warstwa wosku. Nałóż cienką warstwę wosku na każdy fragment. Dzięki temu lakier lub wosk nie wyschnie.

O ile instrukcja produktu nie stanowi inaczej, wosk należy nakładać ruchem od boku do boku, równolegle do połączeń nadwozia. Jeśli karoseria będzie zbyt gorąca, wosk lub politura wyschnie zbyt szybko. Zamiast tego należy woskować w cieniu i w niskiej temperaturze.

  • Mycie samochodu dwa razy w roku kalendarzowym jest łatwiejsze i chroni nadwozie.
  • Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy umyć i wypolerować samochód przed woskowaniem.
  • Unikaj smug, woskując samochód w zacienionym miejscu.

Polerowanie wosku na samochodzie

Aby usunąć nadmiar wosku i nadać mu połysk, poleruj wosk kolistymi ruchami. Połysk będzie tym większy, im dłużej będziesz polerować. Po polerowaniu usuń z samochodu wszelkie osady wosku i pozwól mu wyschnąć na słońcu przez około 10-15 minut. Rozgrzany wosk łatwiej jest wypolerować. Unikaj zbytniego nagrzewania samochodu, gdyż spowoduje to zmiękczenie wosku.

Autor