Polerowanie i woskowanie motocykla

Motocykl wymaga od swojego właściciela szczególnej troski. Każdy szczęśliwy posiadacz chce, aby pojazd lśnił pełnym blaskiem, a jego kolor lakieru był żywy i głęboki. Dlatego mamy jedno rozwiązanie: woskowanie i polerowanie motocykli.

Chcesz wiedzieć, jak robić to dobrze. Oto kilka wskazówek i trików, jak polerować i woskować.
Punkt:

  1. Regularność to podstawa - bez niej nie można się poruszać, dosłownie i w przenośni. Długowieczność lakieru samochodowego zależy od tego, jak dobrze jest on pielęgnowany. Polerowanie i woskowanie zapewni długą żywotność lakieru Twojego samochodu oraz ochroni go przed blaknięciem i matowieniem.
  2. Ważne jest, aby wybierać solidne kosmetyki, które można stosować do polerowania i woskowania. Wosk w sprayu EasyOne naszej marki, z efektem kropli wody to syntetyczny wosk, który świetnie nadaje się do tego celu. Można również użyć ceramicznego Tech Coat, lub polimerowego coveru.
  3. Następnie obowiązkowo woskowanie motocykla. Zanim jednak nałożymy wosk, należy najpierw przygotować motocykl. Powierzchnia lakieru musi być czysta i sucha. Zaczynamy od najciemniejszych elementów lakieru. Jeśli wosk jest trudny do nałożenia, można go wetrzeć ręcznikiem. Powinien on jednak dobrze się wchłonąć, aby można go było łatwo wypolerować.
  4. Upewnij się, że temperatura w pomieszczeniu nie jest zbyt wysoka! Pomieszczenie, w którym panuje temperatura od 15 do 20 stopni C jest najlepszym miejscem do woskowania motocykla.
  5. CZYTAJ ETYKIETY! Nie powinieneś zostawiać żadnego produktu na wosku na dłużej, niż jest to podane na etykiecie. Jest to najczęstsza przyczyna uszkodzeń lakieru podczas woskowania motocykli. Produkty o właściwościach żrących powinny być usuwane w odpowiednim czasie.
  6. Przestrzegaj następujących proporcji. Nie wszystkie woski są sobie równe. Wypolerowany motocykl nie będzie wyglądał lepiej ani nie będzie miał nieskazitelnej powłoki lakierniczej. Ważne jest, aby podczas polerowania i woskowania motocykla wyważyć proporcje, czas spłukiwania i precyzję.

Pasta polerska wystarczy, jeśli Twój motocykl ma drobne zarysowania. Nie porysuje ona lakieru, ale poprawi jego wygląd.

Cena za polerowanie motocykla

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek i podejmiesz własne działania, cena za polerowanie motocykla to cena produktów użytych do polerowania motocykla. Nie wliczamy tu ogólnych kosztów związanych z polerowaniem i woskowaniem motocykla. Produkty te stanowią niezbędny zestaw dla wszystkich posiadaczy dwóch lub więcej kółek.

Możesz jednak zlecić polerowanie motocykla specjaliście, który poda Ci szacunkowy koszt. Polerowanie kosztuje 500 zł lub więcej.

Jak dbać o motocykl

W tym artykule dowiesz się, jak dbać o motocykl. Regularne woskowanie i polerowanie lakieru to najlepszy sposób na dbanie o motocykl. Dostępnych jest więcej informacji na temat tego, jak dbać o motocykl, ale sednem każdego kawałka jest regularność i czyszczenie. Najlepszym sposobem na dbanie o motocykl jest systematyczna pielęgnacja.

 

Autor