AUTO DETAILING - Jak rozpocząć swoją przygodę?

Złota zasada: zacznij od pasji. Jeśli pasjonujesz się detailingiem i znasz wiele procesów związanych z przedłużaniem życia Twojego samochodu, być może nadszedł czas, aby z Twojego hobby uczynić biznes. Ale czy jest to opłacalne finansowo? Oto prawdziwe pytanie. Dowiedz się, od czego powinieneś zacząć.

Pasja jest kluczem, ale nie wystarczy wiedzieć, od czego zacząć. Potrzebne są odpowiednie umiejętności, lata doświadczeń i sprofilowane kwalifikacje. Mamy nadzieję, że masz duże doświadczenie w detailingu samochodów lub lata pracy w warsztacie, gdzie wiele samochodów otrzymało nowy wygląd. Współpracownicy powinni mieć takie same wymagania, jeśli tworzysz firmę. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zakładasz firmę solo. Warto rozważyć inne różnice, takie jak: Skup się na różnych sprawdzonych i skutecznych preparatach, które będziesz stosować. Następnie zrób badania rynkowe. Przeprowadź analizę konkurencji, oceń potencjał okolicy, poznaj potencjalnych klientów. Równie ważny jest wybór lokalizacji. Stworzenie studia auto detailingu to niełatwe zadanie. Trudno jest również znaleźć odpowiednią lokalizację dla tego typu biznesu. Jeśli nie jesteś w pozycji, gdzie masz dużo miejsca na budowę wielu instalacji, nie jest to powszechne dla tego typu działalności, aby być możliwe. Nie musisz się martwić o pozwolenie na ingerencję w wynajmowaną przestrzeń.

Przejdźmy teraz do sprzętu. Warto przyjrzeć się maszynom i akcesoriom polerskim, a także lampom halogenowym lub na daleką podczerwień, narzędziom inspekcyjnym, myjkom ciśnieniowym, kompresorom, czy miernikom grubości lakieru. Jest tego całkiem sporo! Do tego możemy dorzucić rozmaite akcesoria: szczotki, rękawice, pędzle i szczotki. No i gwóźdź programu, czyli kosmetyki do pielęgnacji samochodu. Na pytanie, w które z nich warto zainwestować, możemy bez wahania odpowiedzieć: w te najskuteczniejsze i sprawdzone. Ta lista zadań to dobry punkt wyjścia do nauki otwierania i uruchamiania auto detailingu.

AUTO DETAILING - Zarobki

Z usług autodetailingu mogą skorzystać zarówno osoby, które chcą dokonać znaczącej zmiany stanu pojazdu, jak i te, które chcą go sprzedać lub wymienić. Branża ta cieszy się stabilnym otoczeniem gospodarczym i stałym wzrostem zarobków. Pomimo tego, że auto detailing w Polsce był kiedyś uważany za ryzykowny biznes, to obecnie świetnie prosperuje. Ostateczne zarobki są uzależnione od renomy miejsca oraz współpracy z partnerskimi firmami zajmującymi się kosmetyką samochodową. Wpływ na zarobki może mieć również liczba klientów, oferowane usługi oraz samochody, którymi się jeździ. Jedyną prawdziwą i ostateczną odpowiedzią na pytanie o zarobki jest więc pobieżne: TO ZALEŻY. Możemy jednak zapewnić, że branża ta ma ogromny potencjał.

AUTO DETAILING - Jak otworzyć?

Jak otworzyć swoje studio? Mieć wiedzę, doświadczenie, chęci i pozwolenia. To utarty frazes, ale jest to klucz do sukcesu. Na dobry początek powinieneś zainteresować się dotacjami. Są one łatwe do uzyskania. Potrzebny jest tylko biznesplan. Więcej wyjaśnimy poniżej. Ważne jest, aby zadać sobie pytanie, dlaczego chcesz otworzyć studio. Rozpoczęcie działalności gospodarczej nie jest trudne. Aby rozpocząć działalność, musisz mieć pomysł, strategię i bazę klientów.

Marketing szeptany to świetny sposób dla początkujących na zbudowanie zaufania w społeczności. Zanim otworzysz swoje studio, ważne jest, aby zidentyfikować kluczowe wyróżniki, które sprawią, że Twój biznes będzie się wyróżniał w branży. Dedykowana gama produktów? Posiadanie maszyn, które nie są dostępne we wszystkich punktach sprzedaży Na poparcie swoich kwalifikacji można wykorzystać różnorodne certyfikaty. Współpracę, którą warto się pochwalić Jeśli już ją masz, to zacznij budować biznesplan. Odpowie on na pytanie, jak przekuć wstępne plany w prawidłową realizację procesu otwierania studia auto detailingu. Będziesz musiał zaadaptować wynajmowaną przestrzeń.

AUTO DETAILING - Biznes plan

Jak stworzyć biznes plan. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu tego trudnego dokumentu. Jest to inwestycja, która najprawdopodobniej się nam zwróci. Dobrze skonstruowany biznesplan można wykorzystać jako kartę przetargową do uzyskania dotacji, które pozwolą na zbudowanie własnego biznesu.

Jeśli przygotowujesz go samodzielnie, oto kilka prostych kroków, które warto wykonać.

Zacznij swój biznesplan od opisania profilu swojej działalności. Należy szczegółowo opisać branżę, grupę klientów i zasoby, jakimi dysponujemy. Tworząc ten dokument, należy przestrzegać kilku zasad:

Kroki prozaiczne to takie, które na początku wskazują wszystkie wymagane dane osobowe - jako wnioskodawcy.

 1. Określ charakterystykę swojego wniosku o dofinansowanie pod kątem planowanych działań.
 2. Opisz swój główny cel i oszacuj koszty niezbędne do otwarcia pracowni.
 3. Opisz misję i wizję swojej działalności.
 4. Określ swój obecny stan przygotowania do rozpoczęcia działalności.
 5. Opisz charakterystykę swojego klienta (persony) - wskaż możliwe sposoby dotarcia do swojego TG.
 6. Uzasadnij planowane zatrudnienie lub jego brak.
 7. Określ działania marketingowe, które będą potrzebne do zbudowania świadomości Twojej marki.
 8. Nakreśl jasną wizję strategii finansowej swojego autodetail studio.
 9. Twój biznesplan powinien zawierać listę przewidywanych przychodów i kosztów. To bardzo ważny punkt. Twoje ambicje muszą być poparte twardymi liczbami.
 10. Powinieneś wymienić nie tylko przewidywane koszty otwarcia studia, ale także koszty związane z jego codziennym utrzymaniem.
 11. Zweryfikuj wszystkie założenia finansowe. Uzasadnij każdy wydatek. Pokaż cele, które wynikają z przyjętej na początku strategii.
 12. Biznesplan powinien zawierać szczegółowy opis i harmonogram wydatków, a także uzasadnienie obszarów, w których potrzebne są środki finansowe.

Mamy nadzieję, że te informacje okażą się przydatne i życzymy sukcesów w przedsięwzięciach związanych z autodetailingiem!

 

Autor