5 powodów, dla których warto skorzystać z usług brokera samochodowego przy zakupie kolejnego pojazdu

Słyszeliście o brokerach ubezpieczeniowych, maklerach giełdowych, a co powiecie na brokera samochodowego? Czy wiesz, że w ten sposób można kupić samochód? Niektórzy mogą odrzucać pomysł zakupu samochodu za pośrednictwem brokera samochodowego. Nie podoba im się pomysł "pośrednika", ponieważ wszystko, co im mówi, to "będę płacił więcej, niż muszę za tę usługę".

W dzisiejszym blogu zagłębiamy się w świat brokerów samochodowych, a w szczególności w wiele korzyści, jakie płyną ze współpracy z brokerem samochodowym. Możesz być zaskoczony, więc czytaj dalej.

Spis treści show Co to jest broker samochodowy? Co się dzieje, gdy współpracujesz z brokerem samochodowym? Korzyści z korzystania z usług brokera samochodowego 1. Oszczędności finansowe 2. Znalezienie idealnego samochodu 3. Wolny czas 4. Mniej stresu (kontakty z handlowcami) 5. Pośrednicy pracują dla Ciebie (a przynajmniej powinni) Wnioski: Spróbuj brokera i zobaczyć różnicę

Co to jest broker samochodowy?

W taki sam sposób, że maklerzy akcji znają akcje, a brokerzy ubezpieczeniowi znają ubezpieczenia, brokerzy samochodowi znają samochody, a oni znają je naprawdę dobrze. Broker samochodowy, czasami nazywany również brokerem samochodowym, jest profesjonalistą z branży motoryzacyjnej, często z doświadczeniem w sprzedaży, który oferuje nabywcom samochodów usługę polegającą na wyszukiwaniu i negocjowaniu ofert samochodowych w imieniu nabywcy.

Innymi słowy, jeśli chcesz kupić samochód i korzystasz z tej usługi, broker zajmie Twoje miejsce w procesie wyszukiwania i zadawania pytań, pozostawiając Ci tylko podjęcie ostatecznej decyzji, którą umowę chcesz podpisać.

Co się dzieje, gdy współpracujesz z brokerem samochodowym?

Po znalezieniu renomowanego pośrednika z dobrymi opiniami w Internecie i udokumentowanymi osiągnięciami, można rozpocząć pracę. Pierwszym krokiem może być zapłacenie niewielkiego wynagrodzenia dla brokera, być może 100 dolarów lub więcej, aby rozpocząć pracę. Nie każdy broker będzie żądać tego samego, ale dobrze jest wiedzieć, że jest to normalna praktyka. Pośrednik będzie musiał poznać wszystkie Twoje preferencje i potrzeby związane z samochodem. Należy być tak szczegółowym, jak to tylko możliwe.

Następnie rozpocznie się proces poszukiwania samochodu w oparciu o wymienione przez Ciebie potrzeby. Jeśli podałeś wystarczającą ilość szczegółów, szanse na to, że przedstawisz opcje, które Ci się spodobają, są większe. W przypadku zbyt ogólnikowych informacji - na przykład, że mam tylko niebieski samochód - proces ten staje się bardziej długotrwały i frustrujący.

Gdy masz już wybrany samochód, przechodzimy do kwestii płatności. Niektórzy pośrednicy pobierają opłatę ryczałtową, inni mogą pobierać opłatę procentową na podstawie ceny zakupu w stosunku do wartości. Zasadą jest, że opłaty za samochody używane są wyższe niż za nowe, ponieważ znalezienie konkretnych samochodów używanych oznacza dla nich więcej pracy.

Jeśli pobierają procent, to zazwyczaj jest on obliczany na podstawie kwoty, jaką płacisz, w stosunku do wartości podanej w Kelley Blue Book (KBB). Jeśli zaoszczędzili Ci 5 000 USD na wartości KBB, to Twoja zapłata dla nich jest procentem od tych 5 000 USD. Motywuje to brokera do cięższej pracy nad obniżeniem cen.

Korzyści z korzystania z usług brokera samochodowego

Jak wspomnieliśmy we wstępie, wydaje się sprzeczne z intuicją, aby angażować pośrednika w procesie zakupu samochodu. Nasze przeczucie jest takie, że może to trochę ułatwić sprawy, ale w końcu będzie nas kosztować dużo więcej pieniędzy. W tym rozdziale przyjrzymy się wielu realnym korzyściom płynącym ze współpracy z brokerami samochodowymi.

1. Oszczędności finansowe

Zaczniemy od najbardziej sprzecznej z intuicją korzyści, a mianowicie potencjalnych oszczędności finansowych. Pomimo dodania pośrednika do procesu zakupu samochodu, możesz w rzeczywistości zaoszczędzić więcej pieniędzy, gdy korzystasz z usług brokera.

Powodem tego jest fakt, że pośrednicy samochodowi są zawsze profesjonalistami w dziedzinie sprzedaży samochodów. Wiele osób, które zostają brokerami, pracowało wcześniej w salonach samochodowych. Oznacza to, że znają oni wszystkie sztuczki, terminologię, a co ważniejsze, wiedzą, jak działają sprzedawcy. Ponadto, brokerzy mają większy zasięg w świecie finansowania samochodów i będą mieli lepsze rozeznanie, gdzie znaleźć finansowanie samochodu w oparciu o samochód, który chcesz i Twoje szczególne okoliczności.

Oferty negocjowane przez brokerów samochodowych są prawie zawsze absolutnie najlepsze, jakie można uzyskać. Być może w życiu jesteś wytrawnym negocjatorem, ale to nie znaczy, że potrafisz uzyskać najlepszą możliwą ofertę na samochód. Broker może to zrobić, a Twój portfel będzie Ci wdzięczny.

2. Znalezienie idealnego samochodu

Samodzielne poszukiwanie samochodu może być dość męczące i uciążliwe. Większość ludzi szukających samochodów zazwyczaj decyduje się na coś nieco mniejszego niż to, czego naprawdę chcieli. Może to być właściwy model, ale niewłaściwy kolor lub poziom wykończenia. Może to być odpowiednia cena, ale nie właściwa marka lub rok produkcji.

Trudno jest dobrać wszystkie czynniki. Przynajmniej dla większości z nas jest to trudne. Dla doświadczonego i znającego się na rzeczy brokera samochodowego to bułka z masłem. Jeśli korzystasz z usług pośrednika, masz znacznie większe szanse na zdobycie dokładnie takiego samochodu, jakiego szukałeś, bez kompromisów w żadnym szczególe. Brokerzy są szczególnie utalentowani w wyszukiwaniu nietypowych, specjalnych edycji lub w inny sposób rzadkich pojazdów, które mogą być potrzebne, ale których nie może zaoferować żaden dealer.

3. Uwalnia Twój czas

Kiedy ścigasz każdy możliwy trop i połączenie, aż w końcu znajdziesz idealny samochód, który spełnia wszystkie Twoje potrzeby, zaczynasz doceniać, o ile mniejszym obciążeniem jest praca z brokerem zamiast. Zaletą brokera jest to, że może on odwołać się do swojego imponującego doświadczenia, aby szybko zawęzić listę miejsc, w których należy szukać i miejsc, których należy unikać. W przeciwieństwie do Ciebie, broker nie musi badać wszystkich możliwości, ponieważ z góry wie, których należy unikać.

Może Ci się wydawać, że jesteś w stanie sprostać temu zadaniu i chcesz się go podjąć samodzielnie. Jeśli masz czas i energię, to dobrze, ale jak się okazuje, wiele osób nie ma żadnego z tych dwóch bezcennych dóbr. Pozwól ekspertom samochodowym zająć się poszukiwaniami, a sam zajmij się tym, czym się zajmujesz. Nawet jeśli skorzystanie z usług pośrednika wiązałoby się z większymi wydatkami, to jest to niewielka premia za bezstresowe doświadczenie.

4. Mniej stresu (kontakty z handlowcami)

Oprócz zwrotu czasu i energii jest jeszcze jeden sposób, w jaki brokerzy samochodowi sprawiają, że proces zakupu samochodu jest mniej stresujący - kontakty ze sprzedawcami. Kiedy masz do czynienia ze zwykłym klientem, istnieje cały podręcznik sztuczek sprzedażowych i upsellingowych, które dealerzy i ich pracownicy próbują zastosować, aby skłonić Cię do wydania większej ilości pieniędzy. Jest to dość zrozumiałe. Dealer to firma i stara się zarobić pieniądze.

Dla wielu jednak to, co powinno być ekscytującym momentem zakupu nowego samochodu, zamienia się w stresujący obowiązek. Każdy telefon do dealera staje się niepokojący, ponieważ boisz się, jak zareaguje sprzedawca i jak wykorzysta swoją taktyczną sztuczkę werbalną, aby wrócić do Ciebie i wyjaśnić, dlaczego ta całkowicie rozsądna rzecz, którą chcesz, jest w rzeczywistości bardzo złym pomysłem.

Brokerzy obsługują to wszystko, dzięki czemu proces jest prostszy i pozostawiając Ci tylko podjąć ostateczną decyzję, który samochód chcesz przed podpisaniem dokumentów i dokonywania płatności. Ponieważ wielu brokerów to byli sprzedawcy samochodów, znają oni zasady i nie dadzą się oszukać żadnemu z dealerów.

5. Pośrednicy pracują dla Ciebie (a przynajmniej powinni)

Wreszcie, broker samochodowy jest ktoś, kto jest w tym procesie pracy dla Ciebie. Oni nie pracują dla dealera i dlatego w ich interesie jest, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę. Ich reputacja zależy od tego, czy dostaniesz samochód, który chcesz kupić, w najlepszej możliwej cenie.

Istnieje jednak małe niebezpieczeństwo, którego kupujący powinni być świadomi. Należy być ostrożnym wobec każdego pośrednika, który twierdzi, że będzie świadczył swoje usługi za niewielką lub żadną opłatą dla klienta lub bez jakiejkolwiek zachęty finansowej pochodzącej od klienta (jak np. zatrzymanie, o którym wspomnieliśmy wcześniej). Jest to zazwyczaj znak, że broker w rzeczywistości pracuje (nawet nieoficjalnie) dla jednego z dealerów w zamian za prowizje lub łapówki.

Jeśli pośrednik próbuje wcisnąć Ci konkretną markę lub model, zwróć na to uwagę. Nie są oni sprzedawcami; są jak agenci i ich jedyną rolą jest uzyskanie dla Ciebie tego, czego chcesz. Jeśli zauważysz, że nagle sprzedają Ci produkty, uznaj to za czerwoną flagę.

Wnioski: Wypróbuj brokera i zobacz różnicę

I tak, masz to. Są to tylko niektóre z wielu zalet, które pochodzą z pracy z brokerem samochodowym. Być może następnym razem, gdy chcesz kupić albo używany lub nowy samochód, można rozważyć umożliwienie wiedzy i doświadczenia branżowego brokera być twoim sprzymierzeńcem w znalezieniu najlepszej możliwej oferty.

Autor