Aktywna piana do mycia samochodu – dlaczego warto jej używać?

Czyste auto przez wielu traktowane jest jako wizytówka poukładanego człowieka. Szukamy różnych sposobów na to, aby zadbać o nasz pojazd. Jednym z rozwiązań jest pianownica, która cieszy się coraz większą popularnością. W jaki sposób poprawnie myć aktywną pianą? Czym jest pianownica PA i w jaki sposób ją używać? Czy warto zdecydować się na zakup pianownicy PA do myjki ciśnieniowej? W jaki sposób zbudowana jest pianownica? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Aktywna piana do mycia wstępnego - Jak poprawnie myć aktywną pianą?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że sama aktywna piana nie sprawi, że efekt czyszczenia będzie dla nas zadowalający. Konieczne jest także prawidłowe nakładanie preparatu, a także wykorzystywanie optymalnego sprzętu- dzięki temu rozprowadzimy aktywną pianę bez większych problemów. Aby rozprowadzić aktywną pianę, niezbędna może okazać się parownica PA. Środek spieniający podawany jest pod ciśnieniem- ręczne rozprowadzenie po karoserii jest czasochłonne i znacznie mniej skutecznie. W praktyce mycie samochodu za pomocą piany może przebiegać w trzech krokach: nakładanie piany, mycie wysokociśnieniowe, osuszanie pojazdu.

Ogromne znaczenie ma to, od którego miejsca rozpoczynamy nakładanie piany. W pierwszej kolejności powinniśmy zająć się dolną częścią pojazdu, dopiero na koniec- dachem. Jeśli pojazd jest już odpowiednio pokryty, to zajmujemy się myciem wysokociśnieniowym. W tym przypadku kolejność również ma znaczenie. Ponownie zaczynamy od dołu, i powoli kierujemy się ku górze. Jest to istotne, bowiem progi i felgi to jedne z najbrudniejszych miejsc. To właśnie tam osadza się kurz, błoto i inne zanieczyszczenia drogowe.

Pianę należy spłukać, jeśli przestanie być puszysta i zaczyna spływać z lakieru. W tym celu najlepiej wykorzystać myjkę pod ciśnieniem. 

Pianownica PA - co to jest? Jak jej używać?

Pianownica PA to urządzenie, które wykorzystuje się w celu spieniania roztworu myjącego, najczęściej aktywnej piany i nakładania jej na czyszczone powietrze. Wśród nich wyróżnia się najczęściej karoserię samochodu, motocykl, wnętrze kabiny, przyczepę. Dla wielu zastanawiająca może być jednak kwestia tego, w jaki sposób ją używać. Otóż kluczowy jest wybór odpowiedniej dyszy, co umożliwia uzyskanie optymalnej gęstości piany.

W dalszej kolejności zajmujemy się wlewaniem rozcieńczonego środka czyszczącego. Do zbiornika można też wlać najpierw środek, a potem odpowiednią ilość wody. Następnie korzystamy z dźwigni- to właśnie ona umożliwia sprężenie płynu w środku do odpowiedniego ciśnienia. Naciskanie jej sprawia, że przez dyszę wydostaje się piana, którą należy skierować w odpowiednie miejsce. Pianownica PA jest zatem urządzeniem, dzięki któremu w krótkim czasie jesteśmy w stanie nałożyć środek, niezależnie od warunków. 

Aktywna piana do mycia samochodu

Pianownica PA do myjki ciśnieniowej - czy warto kupić?

Pianownica PA do myjki ciśnieniowej to urządzenie, które z pewnością warto wziąć pod uwagę. Rozwiązanie to niesie ze sobą szereg zalet, o których warto wspomnieć przed zakupem. Przede wszystkim mamy do czynienia ze znacznie skuteczniejszym myciem- środek myjący, który przekształca się w pianę, przez dłuższy okres czasu znajduje się na lakierze, w konsekwencji skutecznie rozpuszcza brud. Warto również wspomnieć o tym, że wymaga to od nas znacznie mniej wysiłku. Samo spienienie detergentu i pozostawienie go na nadwoziu w zdecydowanej większości przypadków wystarcza, aby usunąć poszczególne zanieczyszczenia.

Nie ma konieczności wykorzystywania szczotki lub gąbki- akcesoria te mogą sprawić, że lakier ulegnie zarysowaniom, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Pianownica PA sprawia także, że zmniejsza się ilość zużywanej wody, jak również samego środka myjącego. Wiąże się to bezpośrednio z tym, że ponosimy niższe koszty, co ma szczególne znaczenie w przypadku myjni samochodowych. Wcześniej wspomniane urządzenie w dużym stopniu oszczędza czas- usuwanie brudu pochłania bowiem mniej czasu, niż mycie bez pianownicy. 

Pianownicę PA znajdziesz w ofercie sklepu internetowego sklep.motogo.pl

W jaki sposób zbudowana jest pianownica? 

Pianownica składa się z następujących elementów: dyfuzor, dysza, dźwignia z pompką, zbiornik wykonany ze sztucznego tworzywa, pistolet spustowy. Ten pierwszy ma największe znaczenie, bowiem jest odpowiedzialny za przemianę energii kinetycznej w ciśnienie. Dysza natomiast umożliwia prawidłowe rozpylenie detergentu. 

Autor