Jak odnowić zewnętrzne plastiki samochodu?

Lusterka, listwy i klamki drzwi to przykłady zewnętrznych tworzyw sztucznych stosowanych w samochodach. Plastikowe elementy karoserii samochodu mają wiele zalet. Są odporne na korozję i wgniecenia. Po kilku latach wystawienia na działanie promieni słonecznych i użytkowania tracą swój pierwotny połysk. Możesz przywrócić oryginalny wygląd plastikowym częściom, stosując się do poniższych wskazówek.

Jak odnawiać plastiki zewnętrzne w samochodzie - od czego zacząć?

Jak już wspomnieliśmy, plastikowe części karoserii mogą zszarzeć od zbyt dużej ilości światła słonecznego. Plastiki zewnętrzne, szczególnie zderzaki, są również podatne na zarysowania i otarcia. Przed renowacją koniecznie trzeba sprawdzić wszystkie plastikowe elementy karoserii. Będziemy mogli wykonać mniej pracy, jeśli utraciły one swój pierwotny połysk. Jeśli zauważymy drobne rysy na plastikach, będziemy musieli je zaszpachlować.

Opalarka do odnawiania plastikowych elementów karoserii

Opalanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów na odnawianie plastików w samochodzie. Za jego pomocą można usunąć drobne rysy i przywrócić oryginalny kolor. Nie jest to łatwe zadanie. Plastiki będziemy podgrzewać za pomocą pistoletu grzewczego. Ich wierzchnia warstwa pod wpływem wysokiej temperatury stopi się. Plastik ściemnieje, a drobne rysy znikną. Zaleca się demontaż części, które chcemy wymienić. Chwila nieuwagi może spowodować uszkodzenie lakieru, a nawet karoserii.

Można również naprawić większe ubytki w plastikowych elementach karoserii samochodu. Do tego celu niezbędny jest wypełniacz do tworzyw sztucznych. Wypełnij otwór i wypoziomuj go zgodnie z etykietą. Następnie możesz przywrócić pierwotny kolor części poprzez ich wysuszenie.

Sprawdź: Jak odnowic plastiki wewnątrz samochodu? Dowiedz się więcej na https://autokosmetykaranking.pl/poradnik/jak-odnowic-plastiki-wewnatrz-samochodu/cdne_finf

karoseria samochodu

Jak przywrócić pierwotny połysk plastików samochodowych

W sklepach motoryzacyjnych można znaleźć wiele środków chemicznych, których zadaniem jest odnawianie plastików w samochodzie. Chemikalia te znane są jako zaciemniacze. Nie tylko przywracają one kolor, ale również chronią plastikowe części przed blaknięciem i osadzaniem się brudu. Jeśli Twój samochód posiada zarówno chromowane jak i plastikowe elementy zewnętrzne, warto zwrócić uwagę na jeden produkt, który może być użyty do odnowienia ich wszystkich. Taki preparat można stosować na elementach plastikowych i z włókna szklanego, a także do przywracania połysku powierzchniom chromowanym czy polerowanym metalom. Preparat ten może również przywrócić kolor marmurowi, terakocie i płytom.

Jest łatwy w zastosowaniu. Najpierw należy upewnić się, że wszystkie elementy plastikowe są suche i czyste. Nie mogą mieć silikonu ani smaru. Nanieść cienką warstwę preparatu na przygotowany element za pomocą czystej szmatki. Unikaj smug nakładając preparat czystą szmatką. Pozostawić nadmiar preparatu do wyschnięcia na 24 godziny. Dzięki temu możemy odnowić wszystkie plastikowe elementy karoserii. Choć jest to czasochłonne zadanie, to efekty są tego warte.

Autor